Športski savez osoba s invaliditetom grada Rijeke je neprofitna organizacija osnovana 1984. godine, sa sjedištem u gradu Rijeci u Primorsko-goranskoj regiji, koja se bavi razvojem i širenjem športa između osoba s invaliditetom, razvojem sportskih i rekreacijskih aktivnosti osoba s invaliditetom, poticanje vrhunskih sportskih kreativnosti i stvaranja uvjeta za vrhunska sportska postignuća, te promicanje obrazovnih funkcija športa, fair playa, razumijevanja, tolerancije i odgovornosti u sportu.
Što se tiče aktivnosti i iskustva naše organizacije na područjima važnim za ovaj projekt, važno je naglasiti da jedna od glavnih misija i aktivnosti naše udruge provodi sportske aktivnosti koje unapređuju živote osoba s invaliditetom i podupiru njihovo socijalno uključivanje ,
Organizacija ima iskustva u ovim projektima osnovanim u EU:
Projekt eSwimming. Cilj projekta bio je povećati upotrebu plivanja kao terapije za osobe s invaliditetom, povećavajući broj plivačkih trenera za osobe s invaliditetom, promicanje plivanja kao terapije.
PTO – plivanje kao terapija za osobe s invaliditetom. Cilj projekta bio je obrazovanje vrtićkog i nastavnog osoblja osnovne škole o korištenju plivanja kao terapije za djecu s teškoćama u razvoju.
IRIS – Sport kao mehanizam integracije i rehabilitacije. Cilj projekta bio je educirati osoblje vrtića i osnovne škole na temu sportova s invaliditetom te ih potaknuti da koriste stečena znanja u svom svakodnevnom radu, a cilj projekta bio je integrirati djecu s invaliditetom u društvo kroz sport.
Trenutno naša organizacija sudjeluje kao partner u dva projekta:
MAPS (Multisport Against Physical Sedentary) , EU program: Erasmus + Sport, suradničko partnerstvo.
Glavni cilj projekta MAPS je stvoriti europsku multisport metodologiju protiv pretilosti, sjedilačkog načina života i odustajanja od sporta kod djece od 9 do 12 godina.
Obitelji žive Europski tjedan športa (Feel EWoS) , EU program: Erasmus + suradničko partnerstvo, neprofitni europski sportski događaji.
Ciljevi projekta su podizanje svijesti djece o temama koje promiče EWoS (tjelesna aktivnost koja pojačava zdravlje, povećano sudjelovanje u sportu i osiguranje jednakog pristupa sportu za sve), uz korištenje novih digitalnih tehnologija, posebice internetskih i društvenih mreža; i postupno uključivanje, braće, sestara i odraslih članova obitelji.